22. – 23. augustil jõuab Lasnamäe Centrumi ratastel rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“

17.08.18

Rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“ peatub Lasnamäe Centrumis

22. – 23. augustil jõuab Lasnamäe Centrumi ratastel rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“. Näitus kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel. Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.

Näitusel saab näha, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja saab ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Teada saab, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.

Näitus läbib 10. augustist 14. oktoobrini kõik Eesti maakonnad. Näitusega on oodatud tutvuma koolid, pered, kollektiivid ja linnarahvas. Näituse külastamine on tasuta.

Näitus on avatud 22. – 23. augustil kell 10.00 – 18.00.

Näituse korraldaja on MTÜ Eesti Metsaselts. Näituse on kokku pannud Soome teaduskeskus Pilke.

Rohkem infot näituse kohta leiab www.bioajastu.ee veebilehelt ja värskeid muljeid näituse Facebooki lehelt: www.facebook.com/events/681234882242900/