Venipak avas oma esimese pakiautomaadi Eestis, kokku paigaldatakse neid 151

19.12.22

Täna avas rahvusvaheline pakiveofirma Venipak Tallinnas Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskuse juures oma esimese pakiautomaadi Eestis. Järgmisel aastal suurendab ettevõte võrgustiku 151 pakiautomaadini. Venipaki automaadid on Eestis esimesed, kust kliendid saavad pakid kätte kontaktivabalt.

„Venipaki eesmärk on lähiaastatel tõusta Baltimaade üheks suurimaks pakivõrgustikuks. Seni on Venipak pakkunud Eestis kullerteenust ja samaaegselt oleme valmistunud pakiautomaatide turule tulekuks. Venipaki eesmärk on laiendada Baltikumi võrgustik enam kui 600 pakiautomaadini, millest 151 on Eestis, 201 Lätis ja 251 Leedus,“ ütles Venipak Groupi Baltikumi ärijuht Darius Zailskas.

Venipak Eesti logistikajuht Artur Parv ütles, et järgmised viis masinat paigaldab Venipak Tallinna eri linnaosadesse – Lasnamäele, Mustamäele, Haaberstisse ja Kesklinna. Järgmine pakiautomaat avatakse Ülemiste kaubanduskeskuse juures 2023. aasta jaanuaris. „Venipaki võrgustiku abil tõuseb Eesti pakiautomaatide koguarv praeguselt umbes kaheksasajalt peagi üle tuhande,” rääkis Parv.

Parv lisas, et Venipaki pakiautomaadid on kolmes suuruses – kas 84, 44 või 16 uksega – ning need hakkavad paiknema õues. See võimaldab ööpäevaringset juurdepääsu automaatidele, mis on ilmastikukindlad ja sobivad nii äärmiselt kõrgete kui ka madalate temperatuuridega.

Venipak siseneb pakiautomaatide turule tehnoloogilise uuendusega, paigaldades siia kontaktivabad automaadid. Kontaktivabaks kättesaamiseks kasutab klient pakiteavituse SMS-is olevat QR-koodi, mis tuleb suunata automaadi ekraanil olevale lugejale ja kapikese uks avaneb. Säilib ka paki kättesaamise võimalus SMS-is oleva PIN-koodiga, kui klient ei kasuta nutitelefoni või ei saa QR-koodi skannida. Kontaktivaba funktsioon vähendab tavapaki kapist väljavõtmiseks kuluvat aega, mis toimub tavapärase 20 sekundi asemel vaid kolme sekundiga.

Pakiautomaate toodab Leedu firma Lanksti linija ja neid saab kasutada pakkide vastuvõtmiseks, saatmiseks ja tagastamiseks. Venipak tegeleb hetkel teenuse integreerimisega e-poodidega ning koos pakiautomaatide võrgu järkjärgulise suurenemisega muutuvad kõik funktsioonid klientidele kättesaadavaks. Praegu saavad pakiautomaatide läheduses elavad kliendid Venipaki kullerteenusega tellitud saadetised suunata soovi korral pakiautomaati.

Fotod Venipaki pakiautomaadi avamiselt (fotode autor: Oleg Harchenko): https://app.box.com/s/bc3q1059vdvhpqnfw20jkl161pq3sf9w.

Venipak Group

2004. aastal asutatud rahvusvaheline ettevõte Venipak pakub tõhusaid pakilogistika lahendusi ettevõtetele ja eraisikutele Balti riikides, Poolas, Saksamaal, USA-s ja Hiinas. Ligi 1000 pakipunktiga Venipaki võrgustik on täna saadaval klientidele Leedus, Lätis ja Eestis.
https://venipak.com/ee/